stalas valgomojo

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

Kėdės, stalas, virtuvė, valgomasis

Bene kiekvienos modernios virtuvės pagrindas – stalas ir kėdės išdėstytos aplink jį. Kuriant šiuolaikišką virtuvės ar valgomojo interjerą, be įprastų virtuvės baldų, esminis, svarbiausias vaidmuo tenka būtent valgomojo stalui ir kėdėms. Svarstant iš interjero dizaino formavimo pusės yra keletas taisyklių, kurių laikantis galima išsirinkti maksimaliai tinkamiausią stalą ir kėdes Jūsų virtuvės arba valgomajo zonai.

Visų pirma, renkantis stalą ir kėdes, reikia atsižvelgti į bendrą jau egzistuojantį interjero stilių ir dizainą, kad pasirinkus šiuos baldus, valgomajame, o tuo pačiu svetainėje vyrautų stilistiška harmonija, vientisumas. Tai yra rinktis verta panašios dizaino koncepcijos baldus, į tuos kurie jau yra tuose kambariuose. Šioje vietoje, svarbia detale tampa esančių ir naujų baldų medžiagiškumo sujungimas, suderinimas.

Kaip taisyklė visų baldų medžiagiškumas tiesiogiai priklauso nuo Jūsų pasirenkamo interjero stiliaus.

Jeigu tai klasikinis stilius, geriausia būtų galvoti apie natūralaus medžio (pasirinktinai ąžuolo, uosio arba vyšnios), natūralios medžio faneruotės arba imituojančių natūralią faktūrą medžiagų baldų komplektą.

Stalo ir kėdžių medžiagiškumas, jų spalvų tonažo parinktis taip pat sistemingai derinama atsižvelgus į tai, kokia apdaila jau dominuoja virtuvėje ir svetainėje.

Jeigu namų interjere vyrauja modernus stilius – tuomet valgomojo kėdės ir stalas gali būti kombinuojami iš tokių medžiagų kaip plastikas, metalas, stiklas arba marmuras.

Antra, be jau viso to kas buvo paminėta auksčiau, renkantis baldus, vienas svarbiausių kriterijų – funkcionalumas. Jie privalo šimtu procentų atitikti visus keliamus reikalavimus pagal tiesioginę jų paskirtį – virtuvės ir valgomojo baldai turi būti patogūs, tiek valgant, tiek leidžiant ilgesnį laiką prie jų užstalės metu, tiek gaminant maistą. Čia kalba eina apie tinkamą stalo ilgį, plotį, prailginimo funkciją, aukštį, na ir kėdžių komfortą.

Yra keletas valgomojo stalų rūšių: sudedamas stalas, pristatomas stalas, stalas su išskleidimais, stalas – komoda, pietų stalas su prailginimais.

Stalai taip pat skirstomi į rūšis atsižvelgiant į jų formą bei kojelių skaičių. Valgomojo ir pietų stalai būna ovalūs, apvalūs, kvadratiniai bei stačiakampiai. Pasitaiko ir neįprastų, netaisiklingų formų, su trejomis kraštinėmis stalų. Su keturiomis, dvejomis, o kartais viena stambia koja/pagrindu. Stalų kojelių dizainas ir pats skaičius išpildomas tik priklausomai nuo dizainerio polėkio ir keliamų funkcinių uždavinių.

Stalų viršutinės dalys – stalviršiai irgi įvairiausi. Be klasika tapusio medžio, stalviršiai gali būti stikliniai, keramikiniai, iš plastmasės ir stiklo kietojo mišinio.

Kėdžių tipai būtų sekantys: su keturiomis kojelėmis, ant besisukančio pagrindo, sulankstomos, baro kėdės, kėdės su porankiais, su aptrauktomis ir neaptrauktomis atkaltėmis ir sėdimosiomis dalimis.

Šiuolaikiniai virtuvės baldai daromi iš aukščiausios rūšies naujos kartos ekologiškų medžiagų, sukurtų pagal naujus išradimus, standartus. Tačiau, kad ir koks virtuvės baldų stilius bebūtų pasirinktas, interjere jie atrodys organiškai tik tada, jei juos sups atitinkamo stiliaus ir lygio indaujos, stiklinės vitrinos, komodos, pagamintos pagal tuos pačius principus. Paminėti baldai ne tik paryškins valgomojo interjerą, bet ir sutalpins daug taip reikalingų buityje indų ir stalo įrankių.