Ar paskolos be užstato yra tik trumpalaikis būdas pasiskolinti?

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

Egzistuoja mitas, kad paskola be užstato gali būti naudinga tik norintiems pasiskolinti trumpesniam laikotarpiui. Kalbant konkrečiau, šis mitas teigia, kad pasiskolinti be užstato ilgesniam nei 6 mėnesių laiko tarpui tikrai nepavyks. Šio straipsnio tikslas yra demaskuoti šį mitą ir detaliau paaiškinti paskolų be užstato “prigimtį” ir jų suteikiamas galimybes eiliniam piliečiams.

Pradėkime nuo šio mito ištakų, juk nebūna dūmų be gaisro. Iš esmės šis mitas atitiko realybę prieš dešimt ar penkioliką metų. Tuo metu paskolos be užstato ne tik, kad nebuvo suteikiamos ilgesniems laikotarpiams, bet jos apskritai buvo sunkiai prieinamos. Jas dažniausiai galėdavo gauti tik išskirtinai pasiturintys žmonės, kurie žinojo visas skolinimosi peripetijas ir galėjo nesudėtingai pasiskolinti iš bankų. Būtent bankai buvo vienintelė vieta, kurioje buvo įmanoma gauti paskolų be užstato. Kredito unijos tokių paslaugų neteikdavo, o greitieji kreditai apskritai Lietuvoje neegzistavo, o vakarų pasaulyje jie buvo tik bepradedą atsirasti.

Paskola be užstatoTačiau viskas pasikeitė po keleto finansinių reformų Lietuvoje, kurios atėjo iš to pačio vakarų pasaulio. Šiomis reformomis pirmiausia pasinaudojo švedų bankai, kurie pradėjo suteikinėti paskolas net ir tiems, kurie neturėjo ir negalėjo palikti jokio užstato. Tačiau nepaisant šio finansinės rinkos liberalizmo, paskolos be užstato vis tiek buvo prienamos tik santykinai mažam ratui žmonių.

Viskas pasikeitė po to, kai šiomis reformomis pasinaudojo pirmosios užsienio kapitalo kompanijos, kurios įsteigė pirmuosius greitųjų kreditų filialus Lietuvoje. Šie filialai ne tik, kad suteikė žmonėms galimybę gauti paskolą be užstato, bet ir tik iš to ir gyveno. Jie nesuteikia jokių kitokių paskolų. Tai reiškia, kad priėjimą prie paskolos be užstato gavo didelė dalis žmonių, kurie iki tol jo neturėjo. Nereikia turėti iliuzijų – šios paskolos yra gerokai brangesnės nei kitos paskolos, kurios reikalauja užstato, bet tai bent jau suteikia žmonėms kažkokią finansinę laisvę ir galimybę pasirinkti patiems ar jie nori prisiimti šią riziką ar ne.

Kitas viso to aspektas yra tas, kad paskola be užstato nebėra suteikiama vos keliems mėnesiams. Vedami konkurencijos dėsnių, Lietuvoje įsteigti greitųjų paskolų filialai bando pritraukti kuo daugiau naudotojų teikdami vis geresnes sąlygas. Tokiu būdu jie bando nukonkuruoti savo priešininkus rinkoje. Vienas iš šių sąlygų gerėjimų pavyzdžių – vis labiau prienama galimybė pasiskolinti ilgesniam periodui.

Jei pradžioje paskolos be užstato net ir šiuose įmonėse buvo suteikiamos ribotam laikui (dažniausiai iki vienerių metų), tai dabar atsiranda vis daugiau vietų, kuriose galite gauti paskolą be užstato net ir keleriems metams!

1088
Ačiū!
Klaida!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *