Elektroninės cigaretės prieš sukamąjį tabaką – kas gi „ims viršų“?

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

Tiek elektroninės cigaretės, tiek sukamasis tabakas, neabejotinai, yra vienos iš pagrindinių šių laikų jaunimo tendencijų. Žinoma, didžiosios daugumos visuomenės šis faktas tikrai nedžiugintų, tačiau man, kaip tikro tabako megėjui, ši diskusija yra pakankamai įdomi. Būtent šiandieną ir norėčiau apžvelgti pagrindinius elektroninių cigarečių bei sukamojo tabako pliusus ir minusus – viliuosi, jog pavyks „išvesti“ tam tikrą išvadą.

elektronines cigaretesVisų pirma, reikėtų pradėti nuo to, jog elektroninės cigaretės išpopuliarėjo šiek tiek ankčiau, nei sukamasis tabakas. Iš tiesų, tai yra pakankamai įdomus faktas, mat, iš esmės, sukamasis kur kas seniau „tūnojo“ Lietuvos prekių bei paslaugų rinkose. Tikiu, jog šiam įvykiui įtakos turėjo tai, jog visoje Europoje vienu metu atsirado savotiškas elektroninių cigarečių bumas, tad suprantama, jog ši „naujovė“ persikėlė ir pas mus. Kaip išpopuliarėjo sukamasis tabakas – atsakyti yra pakankamai sunku. Manyčiau, jog piliečiams tiesiog pabodo paprastos tabako cigaretės, jau nekalbant apie elektronines, kuriuos, tiesą sakant, yra įvardijamos labiau, kaip žaidimas.

Taigi, kokie yra pagrindiniai pliusai bei minusai? Pradėkime nuo sukamojo tabako. Tikriausiai, jog pati pagrindinė priežastis, kodėl žmonės perka šį, yra ta, jog sukamasis tabakas yra pačių įvairiausių skonių. Taip pat daugelis tiki, jog šios kur kas mažiau kenkia mūsų organizmui – tiesą sakant atsakyti į šį klausimą būtų pakankamai sunku, mat nėra atlikta jokių konkrečių tyrimų. Kad ir kaip ten bebūtų, sukamasis tabakas šiek tiek erzina ir vargina – kiekvieną kartą, kai norėsite parūkyti, jums nereikės susisukti cigaretę. Žinoma, vieniems šis faktorius patinka, kitiems ne – tarp kitko, kiti tiesiog susisuka iš anksto ir rūko, kai tik užsinori. Elektroninės  cigaretės populiarios yra vien dėl to, jog nekenkia žmogaus organizmui. Būtų galima paminėti ir tai, jog neįprastai cigaretėms, šios maloniai kvepia. Kad ir kaip ten bebūtų, šios cigaretės vis tiek nėra įvardijamos, kaip tabako rūkymo alternatyva, mat visai nenumalšina troškimo rūkyti. Taip pat, kaip ir minėjau šiek tiek anksčiau, daugelis šį rūkymo metodą įvardija, kaip žaidimą, mat nuolatos reikia keisti specialius skysčius ir panašiai.

Taigi, praktiškai neabejoju, jog elektroninės cigaretės pakankamai greitai „kris lauk“ iš rinkos – numalšinti tabako troškimą žmonės taip greitai nesugebės, tad šios cigaretės turėtų tapti labiau pramoga, nei gyvenimo dalimi.

572
Ačiū!
Klaida!

Raktažodžiai: , , , ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *