Energetinio naudingumo klasės – kas tai?

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

Energetinio naudingumo klasės paprastai žymimos raidėmis nuo A iki G, ir A klasė parodo, kad pastatui apšildyti sunaudojamas itin nedidelis šilumos energijos kiekis. Tai svarbu žinoti tuo atveju, kai planuojama namą išnuomoti arba parduoti – nuo praėjusių metų šis formalumas tapo privalomas.

energetinio naudingumo klasėsNors kartais pasvarstoma, ar energetinio naudingumo klasių skirstymas tikrai yra būtinas, nes norint nustatyti klasę, reikalinga specialistų pagalba, o tai neišvengiamai reiškia papildomas išlaidas. Jaudintis dėl to tikrai nevertėtų, kadangi išduotas sertifikatas yra naudingas ir pačiam namo savininkui – juk tuo atveju, kai bus nustatyta aukšta energinio naudingumo klasė, namą parduoti ar išnuomoti galima bus didesne kaina – kiekvienas potencialus namo pirkėjas ar nuomininkas dažniausiai tikisi, kad išlaikyti namą kainuos kuo pigiau. Tuo atveju, kai yra žinoma, jog namas yra itin ekonomiškas, ir tai įrodo tam tikri dokumentai, tikėtina, kad nuomininkas ar pirkėjas sutiks mokėti didesnę nuomos ar namo įsigijimo kainą.

Energetinio naudingumo sertifikatas yra vienintelis dokumentas, galintis įrodyti, kokia yra namo energetinio naudingumo klasė. Svarbu žinoti ir tai, kad šis dokumentas galioja 10 metų, ir praėjus šiam laiko tarpui, skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo. Tame nėra nieko nuostabaus – juk laikui bėgant pastato energetinis naudingumas gali nukristi, taigi, ir dokumente nebus nurodyti tikslūs duomenys.

Kartais namų savininkai nuogąstauja, o kas nutiks, jei skaičiavimai parodys, kad namo energetinio naudingumo klasė yra itin žema. Nuogąstauti tikrai nevertėtų – specialistai, atlikę skaičiavimus, paprastai pateikia siūlymus, kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą, taigi, tai bus naudinga ir patiems namų savininkams. Atlikus tam tikrus keitimus namuose, galima tikėtis, kad energetinis naudingumas padidės, taigi, ir jo klasė bus aukštesnė.

Nors kartais manoma, kad energetinio naudingumo klasių skaičiavimai yra dar vienas nereikalingas formalumas, tačiau tai tikrai nėra tiesa – šie duomenys tikrai naudingi tiek ir pačiam namo savininkui, tiek ir tiems asmenims, kurie planuoja namą išsinuomoti arba pirkti – juk šiandien praktiškai kiekvienas tikisi, kad namo išlaikymas kainuos kuo pigiau.

687
Ačiū!
Klaida!

Raktažodžiai: ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *