Energetinis naudingumas: dažniausiai užduodami klausimai

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

Nors šiandien norint parduoti savo būstą, energino naudingumo sertifikatas yra privalomas, tačiau apie jį iškyla nemažai klausimų. Taigi, kas yra tas energetinis naudingumas ir kam reikalingas jo sertifiktas?

Energetinis naudingumasKam reikalingas energinio naudingumo sertifikatas? Jis nurodo, kiek šilumos energijos sunaudojama, norint apšildyti tam tikrą pasatą. Energetinis naudingumas žymimas klasėmis, ir ją nustatyti būtina, norint parduoti arba išnuomoti savo būstą. Tai nėra vien tik formalumas – jei bus nustatytas didelis energinis naudingumas, būstas gali būti parduotas už didesnę kainą, taigi, tai gali būti naudinga ir pačiam savininkui.

Kaip vyksta butų energinio naudingumo sertifikavimas? Tai yra kiek paprasčiau nei su namų energetinio naudingumo sertifikavimu. Paprastai gali būti išduodamas šabloniškas sertifikatas, kuriame nurodyta, kadenerginis naudingumas yra pačios žemiausios G klasės. Jei jūsų butas modernizuotas ir yra pakankamai ekonomiškas (žiemą sąskaitos už šildymą yra itin mažos), galite samdyti specialistus, kurie atliks skaičiavimus ir įvertins, kokios energetinio naudingumo klasės yra jūsų butas. Nors tai ir ne visada pasiteisina, tačiau, jei nustatoma, kad buto energetinio naudingumo klasė yra aukštesnė, butas gali būti parduodamas už didesnę kainą.

Kaip viskas vyksta? Jums reikia užsisakyti sertifikavimo paslaugas, ir į jūsų namus atvyks specialistai, kurie atliks reikalingus skaičiavimus ir nustatys energetinio naudingumo koeficientą. Jums reikės parodyti nuosavybę įrodančius dokumentus, pasirašyti sutartį, ir tuomet bus pradedami skaičiavimai. Po to bus pasiūlyta, kaip galima padidinti energetinį naudingumą bei po to išduodamas sertifikatas.

Kiek užtrunka energetinio naudingumo skaičiavimai? Taip priklausys nuo to, kokio dydžio patalpos ir kokio jos sudėtingumo. Visas procesas gali užtrukti ir keletą, ir kelioliką valandų.

Kiek kainuoja sertifikavimas? Kaina, kaip ir darbų atlikimo terminas, priklauso nuo to, kokio sudėtingumo bei dydžio patalpos. Dažniausiai šie darbai kainuoja kelis šimtus litų, tačiau tai priklauso nuo daugybės veiksnių: pasirinktų specialistų, patalpų sudėtingumo, dydžio ir t.t.

Kiek laiko galioja šis sertifikatas? Jis galioja dešimt metų, o vėliau energetinis naudingumas gali pakisti, todėl darbai turi būti atliekami iš naujo.

Taigi, tikimės, kad ši informacija jums buvo naudinga, ir viskas tapo daug aiškiau. Jei jums reikės užsisakyti tokias paslaugas, tai galite padaryti ir internetu, palyginę įvairių įmonių siūlomus įkainius bei paslaugos atlikimo sąlygas.

643
Ačiū!
Klaida!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *