Gėlių pasirinkimas kapams

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

Paminklai ir jų puošimas gėlėmisKaip gražiai Vėlinėms ir laidotuvėms kapuose pasipuošia paminklai. Čia sušvinta visokiausios žvakutės, o velionių artimieji apdovanoja juos ir gėlėmis. Gėlių čia atneša daugiau, negu jų davė tam žmogui per gyvenimą. Klausiame kapuose sutiktų žmonių, kokias gėles ir kodėl jie atnešė artimiesiems.

Anelė, buvus mokytoja

„Man nuo senų laikų gražiausia, kai paminklai būna papuošti bijūnais. Žinau, kad čia kaip ir ne pačios populiariausios gėlės kapams, bet kažkaip kai jas padedu, tai man taip gražu. Tada smerkiu žmones, kurie ateina labai retai į kapus arba išvis jų nelanko. Kam tada tie paminklai, jeigu niekas neateina į juos pažiūrėti, jeigu niekas tų paminklų neprižiūri. Juk paminklas ir yra tam, kad atmintų bei primintų kažką. O ką jis primins, jeigu niekas neateis pasižiūrėti? Kartais labai gaila būna tokių apleistų kapų, tai ir ten kokią gėlę padedu. Bet šiaip pačias gražiausias tai tik ant to kapo, kur mano giminės. Tikiuosi, kai pasimirsiu, žmonės išlaikys tradiciją ir atneš man irgi gėlių, geriausia, jeigu tai būtų bijūnai“.

Laima, prekybininkė

„Kadangi pati dirbu turguje, tai galiu pasakyti, kad tos gėlių mados nelabai ir keičiasi. Kažkaip žmonės gal net negalvoja, kas jiems patiems yra gražiausia. Apskritai, pastaruoju metu metai iš metų mažėja žmonių poreikis pirkti gėles ir važiuoti ant kapų. Aišku, kai jau ruduo ateina, tai visi ten nuvažiuoja ir pasižiūri, ko reikia, bet šiaip tai ne, daug kas gal tiesiog tingi išvis kažką daryti. O gal tas dalykas, kad atėjo supratimas, jog nėra jau dievo, ir jo karalystės, tai gal ir sielų nėra. Nežinau, žmonės nebėra dvasingi šiais laikais, jie dėl to ir gėlių neperka. Aš pati irgi linkstu prie klasikos, prie tų pačių dalykų, kur ir dauguma perka“.

Danutė, auklėtoja

„Man gražiausia yra balta spalva ir dėl to kapuose aš bent estetiškai pasimėgauju ta spalva. Čia gal nėra gerai džiaugtis kitų žmonių nelaimėm, bet man net ir per laidotuves kažkaip norisi truputį pasifotografuoti to grožio, kad daugiau jo turėčiau, pamatyčiau, nenugrimztų į atmintį, į praeitį. Dėl to ir pati visada nešu baltas gėles. Gali būti visokios: astrai, jurginai, bijūnai, rožės, vainikai visokie. Bet svarbu tas baltos ir tamsios spalvos kontrastas. O visokių raudonų margumynų tai nelabai mėgstu“.

993
Ačiū!
Klaida!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *