Kam reikalingi geodeziniai matavimai?

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

Geodeziniai matavimai reikalingi tuomet, kai sklypo savininkas nusprendžia parduoti, padalinti žemės sklypą arba sujungti du (arba daugiau) žemės sklypus. Šią paslaugą gali atlikti tik kvalifikuoti matininkai, todėl, jei reikalinga ši paslauga, teks kreiptis į šios srities specialistus.

geodeziniai matavimaiKur kreiptis, jei reikia atlikti geodezinius matavimus? Svarbu išsirinkti šios srities profesionalą. Kartais žmonės daro klaidą, ieškodami specialistų tik per skelbimus. Tai ne visada taip ir patikima: į skelbimų portalus savo skelbimus gali sudėti bet kas, taigi, ne visada galite būti tikri, kad savo paslaugas siūlo profesionalas. Visų pirma, galite paprašyti draugų ar pažįstamų, kurie galėtų rekomenduoti patikimą matininką, tačiau, jei tokios informacijos gauti nepavyks, visada galite peržiūrėti tokias paslaugas siūlančių įmonių internetinius puslapius.

Kokia geodezinių matavimų kaina? Kaina gali būti labai įvairi: paprastai vasaros sezonu kaina šokteli į viršų, ji priklausys ir nuo žemės sklypo dydžio, taip pat ir nuo laikotarpio, per kurį turės būti atlikti kadastriniai matavimai. Dažnai kaina skiriasi ir skirtingose Lietuvos miestuose – viename rajone kaina gali būti didesnė, o kitame – mažesnė. Paprastai kaina svyruoja nuo maždaug 100 iki 400 litų, tačiau ji gali skirtis, atsižvelgiant į išvardytas aplinkybes.

Ką reikia turėti, norint, kad būtų atlikti šie matavimai? Bus reikalinga sklypo savininko asmens tapatybės dokumento kopija, registrų centro išduota pažyma, įrodanti, kad sklypas yra tam tikro asmens nuosavybė, o jei sklype yra statinių, taip pat reikės ir registrų centro išduotos pažymos, liudijančios apie pastatų nuosavybę.

Per kiek laiko gali būti atliekami matavimai? Paprastai matavimų trukmė būna nuo mėnesio iki kelių mėnesių, tačiau, jei klientui būtina, kad matavimai būtų atliekami kuo skubiau, tai įmanoma padaryti ir per kelias dienas, tačiau, žinoma, visa tai kainuos brangiau.

Kaip atliekami šie matavimai? Viskas susideda iš trijų etapų: visų pirma, atliekami matavimai, tuomet vyksta nacionalinės žemės patikra, ir tuomet registrų centras patvirtina šiuos matavimus. Taigi, kadangi tai susideda iš trijų dalių, tai šiek tiek užtrunka.

Taigi, jei nuspręsite, kad jums reikia atlikti geodezinius matavimus, visų pirma derėtų rasti patikimą matininką ir pasirūpinti reikalingais dokumentais. Pasidomėkite, kurios įmonės šią paslaugą atlieka greitai ir už palankiausią kainą. Žinoma, per daug nedelskite – jei matavimus reikės atlikti labai greitai, tai kainuos brangiau.

626
Ačiū!
Klaida!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *