Gimdos kaklelio vėžys ir jo diagnostika

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

Moterų onkologinės ligosVienas iš pavojingiausių moterų susirgimų – gimdos kaklelio vėžys, kurio susirgimų procentas su kiekvienais metais vis padidėja. Kiekvienais metais gimdos kaklelio vėžį diagnozuoja penkiams šimtams moterų. Anot statistikos, pagrindinis mirštamumo mažinimo būdas ir kelio užkirtimas ligos plitimui yra ankstyva diagnozė. Todėl net ir simptomų nejaučiančios moterys, kurioms nuo penkiolikos iki trisdešimt penkerių, turėtų reguliariai tikrintis, kad netaptų šios klastingos ligos aukomis.

Kokie veiksniai sukelia gimdos kaklelio vėžį?

Įdomu yra tai, kad vėžys apskritai yra gana paslaptinga liga, kurios priežastį nustatyti nėra paprasta. Tuo tarpu gimdos kaklelio vėžio, bene vienintelio onkologinio susirgimo, priežastis yra ištirta – tai žmogaus papilomos virusas, plintantis lytiniu keliu. Vėžio rizika padidėja dažnai keičiant partnerius, nesilaikant higienos lytinių santykių metu, vartojant kontraceptines priemones, rūkant ir nesaikingai vartojant alkooholį. Moterys, pajutusios neįprastus dubens skausmus arba nuolatinį maudimą pilvo apačioje, pastebėjusios neįprastą kraujavimą iš lytinių organų tarpcikliniu laikotarpiu arba lytinių santykių metu, turėtų nedelsdamos nuvykti pas gydytoją ir pasidaryti onkocitologinį tyrimą. Apskritai šis tyrimas yra vienas pagrindinių būdų anksti diagnozuoti ligą ir ją įveikti. Kad profilaktika duotų geriausią rezultatą, moterys turėtų tikrintis bent jau kartą į trejus metus, kadangi gydymas ypač apsunkinamas, kada liga jau būna nebe pirminėje stadijoje. Tokiu atveju taikoma chemoterapija, tuo tarpu aptikus ligą anksčiau galima židinį pašalinti chirurginiu būdu ir užkirsti kelią jos plitimui. Būtina paminėti dar vieną svarbų kovos su gimdos kaklelio vėžiu būdą – tai skiepas, padedantis mergaitėms ir moterims įgyti imuniteto žmogaus papilomos virusui atsparumą. Tiesa, skiepas kol kas dar gana brangus, bet tai didžiulė investicija į ne tik savo, bet ir mylimų žmonių sveikatą bei gyvenimo džiaugsmą. Būtent todėl tyrimų centras „Patalogijos diagnostika“ laukia visų pajutusių net menkiauisą nerimą keliantį požymį arba tiesio norinčių apsidrausti. Centre teikiama gimdos kaklelio vėžio profilaktikos programa, kuri leidžia kartą į trejus metus citologinį tyrimą atlikti nemokamai ir taip aptikti arba paneigti tokią ligą kaip gimdos kaklelio vėžys.

Viltės kova su gimdos kaklelio vėžiu

Viltė minėtą tyrimą nutarė atlikti kurį laiką turėjusi nereguliatų mėnesinių ciklą, kentusi pilvo skausmus ir kraujavimą lytinių santykių metu. Be to, atlikusi bendrąjį kraujo tyrimą Medicina Practica laboratorijoje moteris sužinojo, kad žymiai pakitę kraujyje leukocitai bei trombocitai. Atlikus onkocitologinį tyrimą ir biopsiją pasitvirtino sukrečianti diagnozė – vėžys, tiesa, vos užsimezgęs. „Tą akimirką atrodė,kad jau galiu save laidoti. Onkologinės ligos visada atrodo taip toli, atrodo, kad jos niekada tavęs nepasieks, kol vieną dieną netampi viso to dalimi“- savo prisiminimus pasakoja Viltė. Kadangi vėžys dar nebuvo labai supiktybėjęs, gydytojai nedelsdami taikė Viltei chirurginį gydymą ir pašalino ligos židinį. Neprireikė nei sudėtingų procedūrų, nei chemoterapijos. Tiesa, dabar moteris reguliariai turi stebėti savo organizmą, tačiau nejaučia nieko, kas primintų, jog ji kažkada sirgo. „Labai svarbu išlikti stipria ir neleisti protui priimti minties, kad tai jau viskas. Žmogui liga duota ne tam, kad ją priimtų, o kad visais įmanomais būdais bandytų ją iš svao organizmo, savo pasaulio išgyvendint“- samprotauja Viltė, viso gydymo laikotarpiu jautusi didžiulį artimųjų ir draugų pakaikymą. „Patalogijos diagnostikos“ tyrėjai padarė viską ką galėjo ir padarė tai ypač kokybiškai. Lietuvos moterys dar labai dažnai bijo kalbėti apie savo problemas, ypač kai tai susiję su intymiais dalykais. „„Patalogijos diagnostikos“ specialistai nuo pat pirmo vizito neleido priimti minties, kad nepavyks“- su dėkingumu kalbėjo Viltė.

1116
Ačiū!
Klaida!

Raktažodžiai:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *