Kas geriau, greitos ar ilgalaikės paskolos?

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

Kai diskutuojama apie greitąsias ir ilgalaikes paskolas, debatai gali užsitęsti labai ilgai. Šios skirtingos paskolos turi savų privalumų ir trūkumų. Jų palyginimas gali neduoti naudos jei nesuprasti apie ką eina kalba. Atsakyti į tokį klausimą “kas geriau” šiame kontekste yra sudėtinga. Nekreipiant dėmesio į tai mes vistiem padėsime tau geriau suprasti panašumus ir skirtumus šių kreditų. Po to jau pačiam bus lengviau atsirinkti kas yra geriau. Viskas slypi tavo paties situacijoje, kurioje tu esi, kai prireikia paskolos.

PaskolosKalbą galime pradėti nuo tokių paskolų piniginės vertės. Greita paskola turi tokią savybę, kurią galima laikyti ir privalumu ir trūkumu. Ji yra suteikiama mažomis sumomis. Tą galime laikyti privalumu, kai tau prireikia pasiskolinti internetu nedidelę sumelę eurų. Paskolos jau yra toks dalykas, kad dažniausiai jų prireikia staiga ir mažomis sumomis. Ne be priežasties greitos paskolos internetu yra populiariausias skolinimosi būdas. Šiuo metu dešimtys tūkstančių lietuvos gyventojų turi aktyvią paskolos internetu sąskaitą kurioje nors vietoje. Dar daugiau, matuojant šimtais tūkstančių, vienu ar kitu gyvenimo etapu yra turėję reikalų su paskolomis internetu. Tokia paslauga jau vien dėl tokios priežasties yra ypatinga. Tik jai atsiradus tiek daug žmonių pirmą kartą galėjo pasijusti laisviau finansiškai. Tad čia yra privalumas iš šios pusės. Trūkumas yra tame, kad labai sunku gauti labiau apčiuopiamos vertės greitą paskolą. Arba leisk išsireikšti aiškiau: ne tai, kad sunku gauti tokią paskolą, bet tą daryti juodai neapsimoka. Palūkanos mažai sumai gali būti visai pakenčiamos, turint galvoje, kad daugiau pasirinkimų kaip ir nėra. Čia panašiai kaip važiavimas su taksi: trumpai distancijai važiuoti nors ir brangu, bet tikrai pakenčiama. Bet jei už tą pačią kainą reikėtų važiuoti ilgesnį kelią, tai būtų visiškai nelogiška. Todėl išvada labai paprasta: greitas kreditas labai naudingas jei reikia greitos ir nedidelės vertės paskolos internetu, bet jei reikia kažko virš to – teks pasieškoti alternatyvų.

Viena iš tokių yra ilgalaikės paskolos. Jų specifika yra absoliučiai priešinga. Mažos sumos paskolą tokioje formoje gauti gal ir įmanoma, bet neapsimoka. Tas neapsimokėjimas kyla ne iš kainos, nes ji realybėje būtų mažesnė nei greito kredito, bet dėl sugaištamo laiko. Tiesiog niekas nenori smulkintis su mažomis sumomis, kai kalba eina apie ilgalaikį skolinimą. Neapsimoka ir tiek. Bet ilgalaikės paskolos gelbsti, kai reikia finansavimo ilgesniam laikotarpiui. Tokios yra būsto, verslo, sindikuotos paskolos. Tokie gali būti ir kreditai automobiliui įsigyti. Palūkanos mažos, laikotarpis ilgas – toks galėtų būti ilgalaikių paskolų apibūdinimas.

Nedidelis skirtumas slypi ir tokių paskolų suteikimo procese. Abi jas galima gauti internetu ir bankuose. Bet greitosios paskolos praktiškai visada yra suteikiamos tik internetu. Prie to nemažai prisideda ir tas faktas, jog yra labai mažai vietų/bankų, kur tokie kreditai sutiekiami. Belieka tik skolintis internetu. Nors kai kurios įmonės sudaro sutartis su tarpininkais, o tai reiškia šimtus ar net tūkstančius netradicinių vietų greitai paskolai gauti: paypost, pašto skyriai, prekybos centrai ir dar daugiau. Tuo tarpu yra ilgalaikių kreditų internetu suteikiamų, bet jų kiekis ribotas. O ir šiaip internetu tokį kreditą galima gauti tik iki tam tikros sumos. Jei suma didesnė – teks veltis į daug derybų, įrodyti prašomus faktus dokumentais ir pan. Praktiškai neįmanoma gauti būsto paskolos internetu. Tiesiog reikia per daug laiko ir dokumentų, kad viską būtų galima sutvarkyti internetu. O ką jau kalbėti apie derybas, kurios tiesiog būtinos šiame procese.

Apie kainą jau buvome užsiminę. Bet kad tau, skaitytojau, būtų lengviau suprasti, pasikartosime. Ilgalaikės paskolos turi pačią mažiausią kainą, palūkanas. Kam tai gali kelti nuostabą? Tikrai ne tiems, kurie supranta kaip yra nustatomos paskolų kainos. Imant paskolą daug metų, natūralu, kad tavo galimybės grąžinti ją bus patikrintos daug detaliau nei kitais atvejais. Pagrinde tai lemia būtent paskolos dydis. Skolintis šimtą eurų yra vienas dalykas, o skolintis šimtą tūkstančių būstui jau visai kas kita. Dar galima pasakyti, kad dažniausiai ilgalaikės paskolos skiriasi nuo paskolų be užstato. Didžioji dalis pirmųjų yra suteikiama tik su užstatu, kas vėl garantuoja saugesnę paskolą. O tai jau savaime garantuoja ir mažesnę kainą. Visiškai priešingai yra su greitomis paskolomis. Jos beveik visą laiką yra suteikiamos internetu be jokių ilgų procesų. Turbūt esate girdėję apie greitąjį kreditą per 15 minučių. Tai koks ten gali būti procesas, kai paskola suteikiama per tokį laiko tarpą? Tik išskirtiniais atvejais yra įtraukiamas koks dokumentas, jei jau labai kažkas neaišku. Bet kitais atvejais skolinimasis yra toks, koks yra. Užpildai paraišką internetu arba dar geriau nusiunti sms žinutę pagal įmonės trumpąjį numerį ir viskas. Po 15 minučių gausi atsakymą. Sumos mažesnės, rizika didesnė, procesas greitesnis. Visa tai yra privalumai, bet tie patys privalumai priveda prie trūkumo – didesnės kainos.

Šiame tekste pažiūrėjome tik į du tau, skaitytojau, rūpimus klausimus. Jų yra ir daugiau, bet mes norėjome tik parašyti įvadą geresniam greitų ir ilgalaikių paskolų palyginimo suvokimui. Tikimės, kad šią užduotį įvykdėme ir dabar yra aiškiau, kas yra kas.

1141
Ačiū!
Klaida!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *