Kineziterapija – nepamainoma potrauminės reabilitacijos dalis

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

Profesinalus masažasKineziterapija – tai mokslas ir medicinos sritis, kurios nepamatuojama svarba buvo įvertinta palyginti neseniai. Jos svarbą ir reikšmę patvirtina ir išaugęs norinčiųjų studijuoti šią specialybę jaunuolių skaičius. Būtent šio mokslo dėka, kuriami tikri stebuklai, siekiant ant kojų pastatyti įvairiausias traumas patyrusius pacientus bei šalinant kitus ilgalaikius sveikatos sutrikimus. Kinezaterapeuto paslaugos suteikiamos po stuburo, kaulų lūžių ir kitų traumų besigydantiems ligoninėje ar sanatorijose. Gydymą dažniausiai sudaro įvairūs pratimai, masažai ir mankštos, orientuotos į palengva stimuliuojamą kraujotaką, sąnarių darbą bei kvėpavimą. Kitaip tariant, gydymo procese apjungiami įvairiausių mankštų elementai, žaidybiniai ir sportiniai užsiėmimai. Toks gydymas labai dažnai yra kompleksiškai derinamas su įvairiais kitais gydymais, tačiau, siekiant gero rezultato, tikrai neišvengiamas. Tiesa, kineziterapijos metodai reikalauja tvirto paciento pasiryžimo, kantrybės ir kolegiško bendradarbiavimo su specialistu, kadangi po sunkių traumų kelių apsilankymų pas kineziterapiautą tikrai nepakanka. Norint pasiekti itin gerų rezultatų, pavyzdžiui, po ilgo laiko pagaliau atsistoti ant kojų, specialistų konsultacijos reikalingos ne vienerius metus, o labai dažnai turi būti vykdomos ir visą likusį gyvenimą.

Kineziterapija padėjo Vytukui pasveikti

Vilniaus rajone gyvenantis devynmetis Vytukas šiandien jau gali džiaugtis pavasario saule, žaisdamas su draugais kieme, tačiau prieš kelerius metus įvykusi sunki avarija, gebėjimą vaikščioti iš berniuko buvo atėmusi ilgiau nei metams. Vaikui buvo stipriai pažeistas stuburas, todėl prognozės nieko gero nežadėjo. Tačiau nevaikiško berniuko ryžto, vilties nepraradančių tėvelių, kompetetingų Northway klinikos gydytojų-kineziterapeutų dėka – šiandien Vytukas jau palengva, bet labai užtikrintai žengia pirmuosius žingsnius.

Vytuko tėvai nuolat vykdo savotišką gydytojų „rinkos“ tyrimą. Jie skaito įvairiausius forumus, atsiliepimus ir bando išsiaiškinti, kas išties yra geras ortopedas Vilniuje, kas yra gražinęs judėjimo laisvę kitiems panašaus likimo vaikams. Specialistų yra daug ir išties labai gerų, tačiau reikia juos surasti. Reabiliticija po sunkių traumų dažnai užsitęsia, dažnai ji apima ne tik konkrečiai lūžio ar pažeidimo vietos gydymą, bet labai dažnai tenka derinti ortopedinį, kineziterapinį, neurologinį ir kitokį gydymą. Ką jau kalbėti apie būtinas psichologo konsultacijas. Juk akivaizdu, jog tokios sunkios traumos, kai vaikas išgyvena bene svarbiausius savo, kaip asmenybės, vystymosi metus, gali stipriai paveikti vaiko vidinį pasaulį.

Dabar Vytuko bene kasdiene rutina yra tapęs lankymasis pas kineziterapeutą Northway klinikoje. Tiesa, užsiėmimai berniukui labai patinka, kadangi specialistai dalį jų sugeba pateikti žaidimo forma. Tuo tarpu ortopedas Vilniuje Vytuką aplanko kartą į savaitę. Gydytojas, kaip ir kiti Ortopro profesionalai, pasižymi ypač aukšta kompetencija savo srityje. Tiesa, konsultacijos su juo Vytuko taip nedžiugina: „Daktaras kaskart liepia man nešioti vis skirtingus įtvarus“- skundžiasi vaikas. Tačiau jis yra tvirtas ir supranta, kad tik apsišarvavęs kantrybe, didelio pasiryžimo dėka greitai galės pasivyti savo bendraamžius.

Labiausiai Vytukui patinka Kineziterapija salėje, kadangi į užsiėmimus dažnai ateina ir kiti po traumų besigydantys vaikai. Šie užsiėmimai kitaip gali būti įvardijami tiesiog kaip gydymas judesiu ir yra skirti neurologiniams, ortopedines traumas turintiems, kvėpavimo ar judinamojo-atramos aparato sutrikimais pasižymintiems ligoniams. Dažniausiai tokie užsiėmimai yra skirti nedidelėms grupelėms. Tai Vytuko atveju yra labai naudinga, kadangi berniuką į procedūras traukia grįžti naujos pažintys. Reabilitacija kartu su kitais bendraamžiais jam leidžia neprarasti įprastų, jo amžiuje būdingų socialinių įgūdžių. Kineziterapijos užsiėmimai vandenyje Vytukui taip pat yra vieni mėgstamiausių ir nors pastarieji dažniausiai yra individualūs, akivaizdu, kad vanduo visada vaikams kelia džiaugsmą. „Vandenyje judėti visada daug lengviau, net atrodo, kad išlipęs iš baseino, staiga pradėsiu bėgti“ – įspūdžius pasakoja Vytukas.

Nebijokite atsiduoti į geras specialistų rankas ir kelias pasveikimo link taps daug lengvesnis.

1110
Ačiū!
Klaida!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *