Kodėl naminiai gyvūnai turėtų būti sterilizuojami?

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

Gydome jūsų gyvūnusDažnai galvojame, kad gyvūnų gydymo paslaugos yra puikus dalykas, nes tai labai pagelbėja, kuomet mylimas šunelis ar katinėlis suserga. Taip pat ir iš karto atliekame prevencinius žingsnius ir skiepijame. Tačiau veterinarai pasakytų, kad svarbu ne tik prižiūrėti, skiepyti ir tausoti bei gydyti gyvūną, bet ir verta jį iškart sterilizuoti. Žinoma, yra skirtingų veterinarų su skirtingomis nuomonėmis, tačiau bent vieną pusę išklausyti verta.

Niekam nereikalingi gyvūnai – didžiulė problema

Nors veterinarija Vilniuje yra itin išpopuliarėjusi ir galima rasti savo veterinarijos kliniką kiekviename gyvenamajame rajone, tačiau tai neišsprendžia benamių arba paliekamų gyvūnų problemos. Dažniausiai gyvūnai išvežami palikti kur nors į kaimus, į gyvenvietes, kur žmonės turi daugiau erdvės ir galbūt, teoriškai, galimybių auginti gyvūnus. Mažučių nepageidaujamos vados išvežamos į prieglaudas, paliekamos laiptinėse su dėžėmis ar kitaip gyvūnų atsikratoma. Skauda širdį ir tiems, kas atsikrato, ir tiems, kas randa, nes nėra kur dėti to pertekliaus. Vienintelė efektyvi kontrolė turėtų būti gyvūnų, tiek patelių, tiek patinų, sterilizacija, kuomet tai ne sertifikuotų veisėjo gyvūnai.

Gyvūnų registracija palengvintų padėtį

Iš ties, veterinarija Vilniuje yra žengusi į priekį, pagal vietines taisykles savivaldybės, gyvūnai turi būti registruojami. Tačiau tikrosios masinės registracijos dar nesiimama. Ir visgi, ji labai palengvintų padėtį. Jeigu gyvūnai būtų suregistruoti, būtų galima lengviau sekti šią padėtį.

Gyvūnai privalėtų turėti čipą ir būti sterilizuojami

Jeigu būtų toks įstatymas, gyvūnai turėtų turėti mikro įsiuvą su skaitmenine informacija – kieno tai gyvūnas, kokie skiepai suduoti, visa medicininė veterinarinė kortelė, šeimininko kontaktai ir pan. Taip pat kiekvienas registruotas gyvūnas privalėtų būti sterilizuojamas. Tai sustabdytų tą nesiliaujantį netyčiukų srautą ir pranyktų niekam nereikalingų naujų gyvūnų vados.

Nesterilizuoti liktų tik veisėjų gyvūnai

Kas galėtų likti nesterilizuoti ir nekastruoti? Gyvūnai, kurie augtų veisyklose, būtų naudojami būtent tam tikroms veislėms dauginti. Tokiu būdu, būtų ir sustabdyta rūšių maišymasis, nes vyktų tik tikslingas tam tikrų grynakraujų rūšių veisimas.

Ar tai humaniška?

Šis klausimas kyla ir tuomet, kai vežate savo kaliukę sterilizuoti, ir katinėli kastruoti, nors tai nėra visuotinis reiškinys… Atrodo, kišatės į pačią gamtą ir visiškai kontroliuojate gyvūno gyvenimą, taip gal negerai? Tačiau nepamirškite, kad gyvūnai negali be jūsų gyventi – jūs ir taip juos kontroliuojate, esate šeimininkai. Tad geriau būti atsakingais šeimininkais ir iš anksto apsidrausti.

1425
Ačiū!
Klaida!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *