Pagalba jaunam verslui: ką siūlo Darbo birža?

Neabejotinai verčiausi jūsų dėmesio greitų paskolų pasiūlymai šiai dienai:

UAB steigimasKai politikai dar tik nedrąsiai kalba apie būsimas mokestines lengvatas jaunam verslui (startuoliams), Darbo biržos siūlomi paramos projektai savarankiško užimtumo rėmimui jau seniai veikia. Tiems, kas nori pradėti savo verslą, konsultacija uab steigimo klausimais yra būtina. Juk sunku suprasti, nuo ko pradėti, ką daryti. Šį kartą aptarkime Darbo biržos siūlomą paramą naujoms UAB ar kitokioms įmonėms.

Parama steigiant verslą iki 29 metų

Pagal esamą Darbo biržos siūlomą projektą galima lengvai gauti iki 12 tūkst. eurų paramos jaunimui, kuris nori pradėti pirmą kartą gyvenime savo verslą. Su gauta parama jis įsipareigoja įkurti mažąją įmonę ir vykdyti veiklą 3 metus. Kam skiriama parama? Reikalingos technikos įsigijimui, patalpų, kuriose bus vykdomas verslas, įrengimui. Tarkime, gal norisi atidaryti mažą jaukią kavinę, tada reikėtų įvairios virtuvės įrangos ir kitų dalykų virtuvei bei kavinės salei. O gal norėsis atidaryti savo mažą staliaus dirbtuvė – reikės visokių įrankių. Tam ir bus panaudoti paramos pinigai,vadinamoji subsidija.

Ką reikės įgyvendinti

Tačiau viskas yra nustatyta ir apribota taisyklių. Negalima pinigus išmėtyti bet kam ar sau pasilikti. Tris metus bus vykdomos patikros, žiūrima, ar verslas vis dar vyksta. Taip pat žmogus bus įsipareigojęs vykdyti veiklą ir gauti kokį nors pelną iš tos veiklos. Jeigu įmonę žmogus steigia nebe pirmą kartą gyvenime, tuomet jau parama jis pasinaudoti negali. Ir visa tai galima daryti iki 29 metų.

Kokią įmonę geriau įkurti

Kalbame ne apie tai, kokioje srityje turėtų dirbti įmonė, o apie tai, kokio tipo įmonė turėtų būti. Kaip žinia, UAB jau yra didelės įmonės ženklas, ir ten gali būti daug darbuotojų. Tačiau su šiokiomis tokiomis mokesčių lengvatomis bei įvairiais kitais palengvinimais gali būti įsteigta mažoji bendrija (MB), individuali įmonė (IĮ), ir tai bus reikalavimus atitinkančios mažosios įmonės. Jose gali tiesiog dirbti vienas žmogus. Tam, kad suprasti, kokius reikės vėliau mokėti mokesčius, kaip sukurti įmonę ir kaip ją plėtoti – visada rekomenduojama konsultuotis su specialistais.

1257
Ačiū!
Klaida!

{ 1 comment to read ... please submit second! }

  1. Super! Tik dabar sužinojau, jog tokia parama egzistuoja!! Labai šaunu, kad valstybė skatina kurti verslą ir teikia tam paramą. Taip bus užtikrinama bent šioks toks ekonomnis augimas, o ypač tai aktualu rajonų gyventojams, kur darbo vietų ypatingai mažai. Pradedant naują verslą dažniausiai diegiamos ir naujausios technologijos, kurios užtikrina sklandžius procesus.
    http://www.terraproject.lt/procesai.aspx

{ 0 Pingbacks/Trackbacks }

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *